• Anasayfa
  • Topluluk Haberleri
  • Habertürk’e konuk olan Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç annesi Suna Kıraç'a dair bilinmeyenleri anlattı
10 Mayıs 2022

Habertürk’e konuk olan Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç annesi Suna Kıraç'a dair bilinmeyenleri anlattı

Suna Kıraç’ın eğitim alanındaki çabalarını, değerlerini, hedeflerini ve vizyonunu yaşatmak adına “Suna’nın Kızları” projesini hayata geçiren İpek Kıraç, annesi Suna Kıraç'a dair bilinmeyenleri ilk kez Habertürk muhabiri Öznur Karslı Çetiner'e anlattı.
 
Habertürk’e konuk olan  İpek Kıraç, annesi Suna Kıraç'a dair bilinmeyenleri ve ülkemizin dört bir köşesinde eğitime erişemeyen, erişen ama tamamlayamayan, tamamlayan ancak gerçek anlamda nitelikli eğitim alamayan kız çocuklarına ulaşmak amacıyla hayata geçirdiği “Suna’nın Kızları” projesini anlattı. Annesi Suna Kıraç’ın kendisine en önemli öğüdünün hayallerinin peşinden gitmesi olduğunu söyleyen İpek Kıraç, eğitimin annesi için çok önemli hatta hayat amacı olduğunu kaydederek “Suna’nın Kızları” projesine ilişkin şu bilgileri verdi: “Annemin ‘Eğitim yalnızca devlete bırakılmayacak kadar büyük ve karmaşık bir sorun, o yüzden elimizden geleni desteği vermemiz gerekiyor’ sözü çok önemli. Vefatından 3 ay sonra bu projeye başladık, bütün sivil toplum kuruluşlarını, akademisyenleri, paydaşları bir araya getirerek çözümleri bir çatı altında bulmayı amaçlıyoruz.

Bizim için önemli 5 şey var: Duygusal ve bedensel olarak iyi halde olmaları, öğrenebilmeleri ve öğrenmeye sürekli erişim halinde olabilmeleri, eğlenecek ve dinlenecek vakitlerinin olması, baskı altında yaşamamaları ve kendi hayatlarıyla ilgili kararların içinde bulunabilmeleri. "Suna'nın Kızları" bu 5 şeyi sağlamayı amaçlayan bir yolculuk."

 

Yorum yapmak için lütfen üye olunuz